Formace nad Slatinou cestou z průletu nad Tuřanami

Silvestr 2014 na letišti v Medlánkách

Letošní Silvestr stál opravdu za to. Byl to dlouhý den plný skvělých zážitků, ale i mrznoucích nohou, prstů a papulí.

Cesta z Lomnice je tradičně dlouhá a když člověk moc nespí, nestíhá pak ráno autobus v 8. Takže se mi podařilo dorazit na letiště až po 11. hodině. Mrzlo tak, že jsem se ani nepokoušel lítat. Nechtělo se mi z těch vrstev, co jsem měl na sobě. A s nimi bych se do letadla nevešel.

Takže mi vrazili do ruky šmírák a už jsem zapisoval. Nedělal jsem tyhle věci skoro 10 let. A už zase je dělat nechci. Pořád si hlídat starty, přistání, jména – to mě nebavilo. Navíc když nosíte v ruce šmírák, prsty mrznou až na kost. Koukal jsem se téhle povinnosti zbavit, ale moc se nedařilo. Povedlo se až před 2. hodinou, kdy jsme odlétali do Tuřan.

Honza Gottvald totiž dostal skvělý nápad využít toho, že má Adam službu na Tuřanech a zaletět za ním udělat průlet nad dráhou. Nakonec do toho šly všechny motorové letadla, které ten den létaly: Dynamic, Marie i Vivat. Nejdřív proběhla domluva – poletíme ve formaci, Dynamic jako leader, po návratu uděláme průlet a rozchod nad plochou Medlánek.

Domluva po cestě fungovala skvěle a cesta nad Brnem byla nádherná. Prohlídnul jsem si spoustu známých míst včetně Svoboďáku a nádraží. A natočil spoustu záběrů, které jsem pak celý den stříhal. Živit bych se tím nemohl, tak dlouhou práci by nikdo nezaplatil :D